Szukaj
Kategoria:
Udostęnij tę stronę:
Koty Koty do adopcji

Etna - iskierka radości, wulkan energii

  • Cechy kota:
    nadający się dla rodziny
    zgodny z innymi kotami
    zaszczepiony
    odrobaczony
    mało czesania
    aktywny temperament
  • Płeć:
    Kotka
  • Wiek:
    1 - 6 lat
  • Umaszczenie:
    łaciate
  • Typ sierści:
    krótkowłosy
  • W typie:
    Dachowiec
  • Nazwa organizacji:
    Dom Tymczasowy Kocia Łapka
Opis ogłoszenia:

ZANIM ZADZWONISZ, ZANIM NAPISZESZ bardzo prosimy:
- przeczytaj ogłoszenie
- poznaj nasze warunki adopcyjne (link poniżej)
- wypełnij ankietę adopcyjną (link poniżej).

Może zostać kocim jedynakiem!

Etna przybłąkała się do piwnicy naszej zaprzyjaźnionej karmicielki. Początkowo pojawiała się sporadycznie w pobliskim miejscu dokarmiania wolno żyjących kotów, ale z czasem zamieszkała na stałe. Bardzo chudziutka i drobniutka, zaprzyjaźniła się z innym mieszkającym tam kotem. Nie udało się jej wcześniej złapać i wkrótce okazało się, że razem z parką jest sześć ślicznych kocich maluszków. Wiedzieliśmy już, że Etna nie ma domu, a po jej zachowaniu widać było, że nie jest dzika, i dodatkowo boi się człowieka… tylko w niewielkim stopniu. Od początku, gdy już trafiła pod naszą opiekę, wykazywała dużą potrzebę czułości. Ufała człowiekowi od pierwszych chwil, gdy tylko ją złapaliśmy.

Drugie imię Etny to energia. Gdy tylko człowiek pojawia się w zasięgu wzroku, zawsze jest gotowa na kontakt, to może być obca osoba, nawet nie musi lubić kotów, Etna jest gotowa tego nie widzieć. Uwielbia przytulić główkę, strzelając baranki i gadając przy tym wesoło, zaczepia łapką, nawołuje. Wywraca się też do góry brzuszkiem do drapania, ale uwaga, bo brzuszek to taka raczej taka zatrzaskująca się pułapka.

Często wybiera na legowisko kolanka cioci i uwielbia być bardzo blisko człowieka. Śpi w pobliżu, i chętnie pójdzie sprawdzić, gdzie ciocia i po co idzie, co tam ciekawego się dzieje, a może akurat dostanie się jej jakiś koci przysmak. Uwielbia wskakiwać na ramiona i wtedy przytulać się do swojego darmowego transportu, sugerując, że chyba miska pusta, a kotek taki głodny .Jest tak odważna, że chętnie wita gości w drzwiach.

Etna lubi zabawy, czy to z piłeczką czy z uciekającym piórkiem. Drapakiem też nie pogardzi, a nawet bardzo chętnie z niego skorzysta. Jest drobniutka, ale w tym małym ciałku mieści się duża potrzeba…. rozmowy. Już z daleka słychać jej urocze pomruki zachęcające do pogaduszek. W trakcie czułości nie obejdzie się również bez kociego „motorka”.

W domu tymczasowym Etna odkryła, że uwielbia dość męskie zabawy z kocimi kumplami – zapasy, skoki i gonitwy. Sama prowokuje i widać, że daje jej to wiele radości, choć człowiek i tak jest dla niej najważniejszy.
Etna to wielka miłośniczka wszelakich kartonów, pudełek, pudełeczek, toreb, worków. Ona wszędzie się zmieści, no chociaż czubek nosa. Trzeba uważać, czy przypadkiem nie wynosi się z domu śpiącego koteczka. A wskakuje to toreb z rozpędu, więc czasem można się zdziwić jej szaleństwem.

Etna wejdzie wszędzie. Dla niej nie ma wysokiej szafy, czy półki na której nic się już nie zmieści. Ona się nie zastanawia tylko skacze.

Etna chętnie umiliłaby czas jakiemuś człowiekowi i przelała na niego tony miłości. I na pewno do każdego domu wniosłaby duże pokłady radości, bez względu na to czy mieszka tam już inny kot, czy będzie miała człowieka na wyłączność.

Etna szuka domu niewychodzącego z pełnymi zabezpieczeniami (balkon/okna) i szczególnie przy niej nie może być tak, że ktoś nie zabezpiecza balkonu, bo prawie nigdy go nie otwiera.

Umaszczenie: biało-bure
Urodzona: ok 06.2017 r.
Odrobaczenie: tak
Szczepienie: tak
Testy Felv: ujemne
Testy FIV: ujemne
Sterylizacja: tak
Kuweta: tak
Książeczka zdrowia: tak
Czip: tak
Do domu z dziećmi: tak
Relacje z kotami: przyjazne, ale nadaje się na jedynaka
Relacje z psami: nie sprawdzono

Więcej zdjęć Etny:
https://www.facebook.com/pg/DTKociaLapka/photos/?tab=album&album_id=796798850511321

http://kocialapka.org.pl/koty/etna/

WAŻNE!
Zanim skontaktujesz się z nami, zapoznaj się z umową adopcyjną i warunkami adopcji:
http://kocialapka.org.pl/adoptuj/zasady-adopcji

Kontakt w sprawie adopcji:
505 736 044 lub 505 736 046, jeżeli nie możemy odebrać, prosimy o sms lub maila.

Bardzo prosimy o wypełnienie ankiety adopcyjnej:
http://kocialapka.org.pl/adoptuj/ankieta/

Na ankiety staramy się odpowiadać w ciągu kilku dni. Jednak zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z osobami, które spełniają nasze oczekiwania adopcyjne.

Informacje

Ogłoszenie dodane 04 października 2020 o 20:52
Odświeżone 27 kwietnia 2022 o 15:02
Wyświetlane do 27 maja 2022

Kategoria: Koty Koty do adopcji

ID ogłoszenia: 404
Liczba osób obserwujących: 1
Liczba wyświetleń: ponad 15000

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora