Szukaj
Kategoria:
Udostęnij tę stronę:
Koty Koty do adopcji

Filemon - taki kot to skarb

 • Cechy kota:
  przyjazny dla dzieci
  nadający się dla rodziny
  zgodny z innymi kotami
  zaszczepiony
  odrobaczony
  aktywny temperament
 • Płeć:
  Kocurek
 • Wiek:
  1 - 6 lat
 • Umaszczenie:
  czarne
 • Typ sierści:
  krótkowłosy
 • W typie:
  Dachowiec
 • Nazwa organizacji:
  Dom Tymczasowy Kocia Łapka
Opis ogłoszenia:

ZANIM ZADZWONISZ, ZANIM NAPISZESZ bardzo prosimy:
- przeczytaj ogłoszenie
- poznaj nasze warunki adopcyjne (link poniżej)
- wypełnij ankietę adopcyjną (link poniżej).

Filemon to kocurek, którego dokarmiała ta sama osoba, co Mambę (https://kocialapka.org.pl/koty/mamba/) i Baklawę (https://kocialapka.org.pl/koty/baklawa/). Zanim jednak do nas trafił, by kastrowany i miał zabieg oczyszczania rany pod okiem (jeszcze wtedy nie wiadomo było, skąd się wzięła) w jednej z lecznic w Mińsku Mazowieckim. Niestety kiedy Filemon wrócił na ulicę zaczął swoim zachowaniem ponownie niepokoić karmicielkę. Potrafił położyć się na zimnej ziemi i na niej spać, chodził na przykurczonych łapach, był też osowiały i wydawał z siebie dziwne dźwięki. Zapadła więc decyzja o ponownym odłowieniu.

I tak Filemon trafił pod naszą opiekę. Po odpowiedniej diagnostyce okazało się, że ma on w fatalnym stanie zęby, dość bogate życie wewnętrzne, a poprzednia lecznica nie usunęła mu śruta z rany spod oka. TAK, KTOŚ W NIEGO STRZELAŁ! Okazało się też, że Filemon to wyjątkowy kot - ma krótszy o jeden kręg kręgosłup niż normalnie jest to u kota . Na szczęście lekarze uspokoili nas, że czasem tak się zdarza i rzadko kiedy wpływa to na życie i zdrowie mruczka. Filemon musiał więc przejść zabieg usuwania śruta, a także zabieg stomatologiczny. Jest też już porządnie odrobaczony i zaszczepiony.

W trakcie pobytu w lecznicy okazało się też, że żaden z niego król dzielnicy i zdecydowanie bardziej ceni sobie ciepłe spanko oraz ręce człowieka, które tak przyjemnie miziają. Filemon jest kotem, który nie ma żadnych zahamowań w stosunku do człowieka i kocha przytulanki.

Kiedy bierzesz kota dzikiego do domu tymczasowego - nie wiesz, czego możesz się po nim spodziewać. Ten kot przecież nigdy wcześniej nie doświadczył ciepła mieszkania, nie zna zwyczajów domowników, ani życia pod dachem, jednak nieograniczonego kratami klatki.

Gdybyś zobaczył pierwsze chwile Filemona w domu tymczasowym, nie uwierzyłbyś własnym oczom. Po otwarciu transportera postawionego w nowym, obcym pomieszczeniu - ten nawet nie zawahał się chwili. Od razu ciekawskim krokiem wymaszerował z transportera: pojadł, popił i odwiedził kuwetę. Opuszczanie przez człowieków tego pomieszczenia było nie lada wyzwaniem! Filemon już po kilku minutach był gotowy, by odwiedzić następne pomieszczenia w mieszkaniu. Jednak, ze względu na aż 6 innych kocich domowników, Filemon musiał troszkę poczekać, by na spokojnie wprowadzić się do kolegów. Wytrzymał tydzień.

Tak wyluzowany kot to naprawdę rzadkość, a do tego ponad wszystko akceptuje absolutnie każdego człowieka. Łasi się, klei do nóg, przewraca wystawiając brzuszek gotowy do miziania i turkocze bez przerwy od momentu, jak tylko poczuje chociaż cień poświęconej mu ludzkiej uwagi. Filemon zasługuje na najlepszych człowieków na świecie, a w zamian za ich uwagę i miłość, na pewno zrewanżuje się tym samym! Kocurek kocha inne koty. Obecnie mieszka z Sezamem (https://kocialapka.org.pl/koty/sezam/) i Gangesem (https://kocialapka.org.pl/koty/ganges/).

Filemon szuka domu niewychodzącego z pełnymi zabezpieczeniami (balkon/okna).

Umaszczenie: czarne z białym
Urodzony: 05.2020 r.
Odrobaczenie: tak
Szczepienie: tak
Testy felv: ujemne
Testy fiv: ujemne
Kastracja: tak
Kuweta: tak
Książeczka zdrowia: tak
Czip: tak
Do domu z dziećmi: tak, starszymi
Relacje z kotami: przyjazne, nie nadaje się na jedynaka
Relacje z psami: nie sprawdzono

https://kocialapka.org.pl/koty/filemon

Więcej zdjęć:
https://www.facebook.com/pg/DTKociaLapka/photos/?tab=album&album_id=1117215405136329

WAŻNE!
Zanim skontaktujesz się z nami, zapoznaj się z umową adopcyjną i warunkami adopcji:
http://kocialapka.org.pl/adoptuj/zasady-adopcji

Kontakt w sprawie adopcji:
505 736 044 lub 505 736 046, jeżeli nie możemy odebrać, prosimy o sms lub maila.

Prosimy o wypełnienie ankiety adopcyjnej :
http://kocialapka.org.pl/adoptuj/ankieta/

Na ankiety staramy się odpowiadać w ciągu kilku dni. Jednak zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z osobami, które spełniają nasze oczekiwania adopcyjne.

Informacje

Ogłoszenie dodane 01 stycznia 1970 o 01:33
Wyświetlane do 24 marca 2021

Kategoria: Koty Koty do adopcji

ID ogłoszenia: 708
Liczba osób obserwujących: 1
Liczba wyświetleń: ponad 20

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora