Szukaj
Kategoria:
Udostęnij tę stronę:
Koty Koty do adopcji

Rico - nieśmiały puchatek

 • Cechy kota:
  nadający się dla rodziny
  zgodny z innymi kotami
  zaszczepiony
  odrobaczony
  aktywny temperament
 • Płeć:
  Kocurek
 • Wiek:
  1 - 6 lat
 • Umaszczenie:
  łaciate
 • Typ sierści:
  półdługowłosy
 • W typie:
  Dachowiec
 • Nazwa organizacji:
  Dom Tymczasowy Kocia Łapka
Opis ogłoszenia:

ZANIM ZADZWONISZ, ZANIM NAPISZESZ bardzo prosimy:
- przeczytaj ogłoszenie
- poznaj nasze warunki adopcyjne (link poniżej)
- wypełnij ankietę adopcyjną (link poniżej).

Pod naszą opiekę trafił pewnego jesiennego wieczoru… Na osiedlu obserwowany był już od dłuższego czasu. Jednak w każdym takim przypadku na początek zakładamy, że jest to domowy kot wychodzący. Okazało się jednak, że kocurek przy miskach dla bezdomniaków zaczął pojawiać się każdego dnia, a noce spędzał w osiedlowym pustostanie. Każdego dnia wyglądał też coraz gorzej. Pewnego dnia, karmicielka zauważyła, że kot cały trzęsie się z zimna, nie jest w stanie poruszać się i podejść do miski. Na najbliższe noce zapowiadano już temperatury poniżej zera, a zwierzak w takim stanie nie miałby szans na przeżycie.

Rico dość szybko pokazał, że pod przykrywką dzikiego, machającego łapą kocura, siedzi nieśmiały miziak i pieszczoch. Już w lecznicy uroczo wypinał kuperek do głaskania. Ale dopiero pobyt w domu tymczasowym okazał się totalnym przełomem w relacjach z człowiekiem. Rico bowiem uwielbia mizianie i drapanie! Im mocniej tym lepiej, im dłużej – tym fajniej! Jego ukochanym miejscem w domu, jest hamak leżanka na kocim drapaku. Tam czuje się bezpiecznie i gdy tylko wyciąga się do niego rękę, od razu zaczyna kręcić piruety wyginając się na wszystkie strony. Jest w tym niezwykle śmieszny i uroczy, a człowiek zamiast miziać, musi nadzorować, by wygibasy nie skończyły się upadkiem, bo Rico w swoim amoku zatraca się zupełnie! Opiekunom których zna, ufa bardzo! A my z dumą obserwujemy, jak każdego dnia coraz bardziej otwiera się na nowych ludzi. W końcu każda nowa ręka, to szansa na większą porcję drapania po futerku!

Rico kocha inne koty! To one są całym jego szczęściem i radością. Bawi się z nimi, szaleje… gdy ich nie ma, bo śpią pochowane w budkach, chodzi i nawołuje by ktoś się z nim pobawił. Uwielbia biegać za piłeczką! Podskakuje wtedy uroczo, ganiając w kierunku, w którym piłeczka odbiła się od mebli. Uwielbia też piórka i poluje na nie zacięcie za każdym razem, gdy pojawią się w zasięgu kocich łapek.

Rico jest kotem wyjątkowym. Kotem po przejściach, kotem głodnym i przeganianym przez ludzi na osiedlu. Dlatego nowy dom musi zaakceptować jego nieśmiałość w pierwszych dniach wspólnego nowego życia, dać mu miłość i dużo mizianek! Jako kot długowłosy, wymaga też dodatkowych usług SPA w postaci pielęgnacji sierści, czesania.

Szuka domu niewychodzącego, z wykonanymi zabezpieczeniami (balkon/okna). Musi mieć w domu kociego przyjaciela, dlatego polecamy go do adopcji w dwupaku lub do domu, w którym jest już inny kot.

W domu tymczasowym mieszka z Gruszką (http://kocialapka.org.pl/koty/gruszka/) i Kaktusem (http://kocialapka.org.pl/koty/kaktus/).

Umaszczenie: czarne z białym
Urodzona: ok 05.2017 r.
Odrobaczenie: tak
Szczepienie: tak
Testy Felv: ujemne
Testy FIV: ujemne
Sterylizacja: tak
Kuweta: tak
Książeczka zdrowia: tak
Czip: tak
Do domu z dziećmi: tak
Relacje z kotami: przyjazne, NIE nadaje się na jedynaka
Relacje z psami: nie sprawdzono

Więcej zdjęć Rico:
https://www.facebook.com/DTKociaLapka/photos/?tab=album&album_id=1230951790429356

http://kocialapka.org.pl/koty/rico/

WAŻNE!
Zanim skontaktujesz się z nami, zapoznaj się z umową adopcyjną i warunkami adopcji:
http://kocialapka.org.pl/adoptuj/zasady-adopcji

Kontakt w sprawie adopcji:
505 736 044 lub 505 736 046 , jeżeli nie możemy odebrać, prosimy o sms lub maila.

Bardzo prosimy o wypełnienie ankiety adopcyjnej:
http://kocialapka.org.pl/adoptuj/ankieta/

Na ankiety staramy się odpowiadać w ciągu kilku dni. Jednak zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z osobami, które spełniają nasze oczekiwania adopcyjne.

Informacje

Ogłoszenie dodane 05 października 2020 o 08:30
Odświeżone 06 maja 2021 o 11:36
Wyświetlane do 05 czerwca 2021

Kategoria: Koty Koty do adopcji

ID ogłoszenia: 406
Liczba osób obserwujących: 0
Liczba wyświetleń: ponad 500

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora