Szukaj
Kategoria:
Udostęnij tę stronę:
Koty Koty do adopcji

Solinka - kot domowy czy manul

 • Cechy kota:
  nadający się dla rodziny
  zgodny z innymi kotami
  zaszczepiony
  odrobaczony
  mało czesania
  aktywny temperament
 • Płeć:
  Kotka
 • Wiek:
  1 - 6 lat
 • Umaszczenie:
  łaciate
 • Typ sierści:
  krótkowłosy
 • W typie:
  Dachowiec
 • Nazwa organizacji:
  Dom Tymczasowy Kocia Łapka
Opis ogłoszenia:

ZANIM ZADZWONISZ, ZANIM NAPISZESZ bardzo prosimy:
- przeczytaj ogłoszenie
- poznaj nasze warunki adopcyjne (link poniżej)
- wypełnij ankietę adopcyjną (link poniżej).

Solinka jest kotką o najsłodszej kociej mince jaką w życiu widziałam. Jest tak urocza, że wystarczy przyglądać się jej ledwie chwilę, by się uśmiechnąć. Nawet wtedy, kiedy dzień nie był tym najlepszym.

Koteczka długi czas mieszkała na dworze i była kotem wolno żyjącym. Musiała sobie radzić jak prawdziwy drapieżnik, by przetrwać w trudnej rzeczywistości. Dlatego teraz jest ostrożna w kontaktach z człowiekiem i wciąż uczy się, że dom jest miejscem bezpiecznym, gdzie można się beztrosko wylegiwać, szaleć za pluszowymi myszkami i gdzie miska jest zawsze pełna. Mimo ostrożności i trzymania dystansu widać jak bardzo człowiek jest jej potrzebny. Kiedy wraca się do domu po dłuższej przerwie, Solinka i jej towarzysz Irysek, paradują radośnie w powitalnym marszu ze wzniesionymi prawie do samego nieba ogonami. Wierzymy więc, że przy odrobinie cierpliwości, kiedy wreszcie przestanie się przeprowadzać i znajdzie tego jedynego człowieka, otworzy się i sprawdzi czym są człowiecze kolana. Wtedy na pewno okaże się, że to wymarzone miejsce na drzemkę.

Póki co Solinka uznała,że najlepsza forma kontaktu z opiekunem to zabawa. Uwielbia się bawić i zupełnie się wtedy zapomina. Potrafi do utraty tchu szaleć za wędkami, oby tylko na ich drugim końcu był człowiek. Nie ważne wtedy czy to piórka, czy rzemyczki, czy zwykły sznurek. Gdy już się porządnie rozkręci to zapomina o swej nieśmiałości, podbiega wtedy bliziutko, a za chwilę znów ucieka i zagaduje pięknym, dźwięcznym gruchaniem. Najwspanialej jest oczywiście, kiedy nagle, upolowana wędka zamienia się w jakiś pachnący przysmak. Wtedy zacierają się ostatnie granice i puszczają hamulce strachu. Kiedy Solinka się zmęczy i uzna „audiencję” za zakończoną, za miejsce na relaks wybiera podłogę pod stołem w salonie. Zaczęliśmy ją przez to żartobliwie przezywać Podstoliną. Wystarczy obejrzeć zdjęcia i od razu wiadomo, że przezwisko pasuje jak ulał.

I jest jeszcze jedna sprawa. Wystarczy porównać jej zdjęcie i manula. Może uszka nie takie, ale ta mina! Zatem:
"Bóg stworzył ko­ta, żeby człowiek mógł głas­kać tygrysa." Victor Hugo
A Solinkę by mógł adoptować manula!

Drugą wielką miłością Solinki jest jedzenie. Krytycznie trzeba zauważyć, że chyba troszkę podjada z miski swego kompana. Najlepiej dla porównania zerknąć też i na kompana - wtedy staje się to jasne. Kiedy nakłada się do miski pyszny, pachnący i pożywny pasztecik, Solinka, niecierpliwie ociera się o nogi i zagaduje. Jest to tak urocze, że przyznam, że nie raz zdarzyło mi się trochę ociągać z zaserwowaniem kolacji.

Po udanym dniu pełnym zabawy i pysznego jedzenia, Solinka w nagrodę pokazuje brzuszek. Niech to nikogo nie zmyli, to nie jest zachęta do głaskania! Jednak jest to koci najwyższy poziom okazania wdzięczności i zaufania.

Solinka ma jeszcze jedną miłość, Iryska (https://kocialapka.org.pl/koty/irysek). Koty od zawsze są razem. Widać jak bardzo cenią swoje towarzystwo. W trudnych, stresowych sytuacjach - tulą się do siebie. Razem się bawią, razem śpią, razem spędzają całe dnie. Cały czas są blisko siebie. Jest to wyjątkowa i silna relacja dlatego byłoby wspaniale, gdyby ktoś zechciał dać im wspólny dom.

Poszukujemy wspaniałego, cierpliwego domu - niewychodzącego, z zabezpieczonymi oknami i balkonem. Służymy radą i chętnie podpowiemy jak zbudować bliską więź z naszą nieśmiałą Solinką.

Umaszczenie: bure z białym
Urodzony: 04.2016
Odrobaczenie: tak
Szczepienie: tak
Testy felv: ujemne
Testy fiv: ujemne
Sterylizacja: tak
Kuweta: tak
Książeczka zdrowia: tak
Czip: tak
Do domu z dziećmi: tak, ale starszymi
Relacje z kotami: przyjazne, nie nadaje się na jedynaka
Relacje z psami: nie sprawdzono

Więcej zdjęć:
https://bit.ly/2P60Z1V

http://kocialapka.org.pl/koty/solinka/

WAŻNE!
Zanim skontaktujesz się z nami, zapoznaj się z umową adopcyjną i warunkami adopcji:
http://kocialapka.org.pl/adoptuj/zasady-adopcji

Kontakt w sprawie adopcji:
505 736 044 lub 505 736 046.
Jeżeli nie możemy odebrać, prosimy o sms lub maila.

Bardzo prosimy o wypełnienie ankiety adopcyjnej:
http://kocialapka.org.pl/adoptuj/ankieta/

Na ankiety staramy się odpowiadać w ciągu kilku dni. Jednak zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z osobami, które spełniają nasze oczekiwania adopcyjne.

Informacje

Ogłoszenie dodane 20 października 2020 o 10:09
Odświeżone 02 czerwca 2022 o 08:22
Wyświetlane do 02 lipca 2022

Kategoria: Koty Koty do adopcji

ID ogłoszenia: 531
Liczba osób obserwujących: 1
Liczba wyświetleń: ponad 15000

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora