Szukaj
Kategoria:
Udostęnij tę stronę:
Koty Koty do adopcji

Tamu - ten kot przynosi szczęście

 • Cechy kota:
  przyjazny dla dzieci
  nadający się dla rodziny
  zgodny z innymi kotami
  zaszczepiony
  odrobaczony
  mało czesania
  aktywny temperament
 • Płeć:
  Kocurek
 • Wiek:
  1 - 6 lat
 • Umaszczenie:
  łaciate
 • Typ sierści:
  krótkowłosy
 • W typie:
  Dachowiec
 • Nazwa organizacji:
  Dom Tymczasowy Kocia Łapka
Opis ogłoszenia:

ZANIM ZADZWONISZ, ZANIM NAPISZESZ bardzo prosimy:
- przeczytaj ogłoszenie
- poznaj nasze warunki adopcyjne (link poniżej)
- wypełnij ankietę adopcyjną (link poniżej).

Rodzina Wulkanów zanim do nas trafiła, mieszkała w jednej z pruszkowskich piwnic. Etna, bo to ona jest dzielną mamą, okociła się w miejscu, które uznała za najlepsze i najbezpieczniejsze dla swoich dzieci. Mimo, że był to początek marca i pogoda nie rozpieszczała, udało jej się uchronić kociaki przed chłodem i chorobami. Kociaki trafiając do nas były zdrowe i odkarmione przez swoją super mamę. Po profilaktycznej kwarantannie w lecznicy, cała siódemka zamieszkała w domach tymczasowych.

Tamu pojechał do fundacyjnej cioci wraz ze swoimi braćmi. Chłopcy zamieszkali w domu z kocią gromadką rezydentów, która przejęła pieczę nad wychowaniem podlotków. Dzięki naszej wczesnej interwencji, rodzeństwo jest super zsocjalizowane, nauczone domowych dźwięków, życia z człowiekiem i kocimi kumplami.

Teraz Tamu jest już dorosłym kocurem w kwiecie wieku i to on wychowuje podlotki, które przygarnia jego tymczasowa ciocia. Dogaduje się świetnie z kotami w każdym wieku, bo jako dorosły dżentelmen ceni sobie odrobinę spokoju, ale jako wciąż młody chłopak potrafi dotrzymać kroku szaleństwom z młodzieżą. Beztroska zabawa z przyjaciółmi nadaje sens jego życiu no i oczywiście pozwola utrzymać doskonałą formę. Uwielbia wędki! Poluje na piórka, kolorowe rzemyki i węże. Na wszystko co się rusza! A raczej na wszystko czym rusza człowiek by zaspokoić w nim instynkty kota pierwotnego.

Jak się dobrze przyjrzysz niezwykłemu umaszczeniu kocurka to dostrzeżesz, że Tamu to prawdziwy koci superbohater! Czarny rysunek na jego miękkim, białym futerku tworzy charakterystyczną maskę na pyszczku (nie powstydziłby się takiej sam Batman) a na grzbiecie czarne body.

Jednak najbardziej ze wszystkiego Tamu kocha mizianki . Uwielbia drapanie po grzbiecie i głaskanie po brzuszku. Zawsze sam się przytula i zaczepia, żeby go głaskać, a gdy ma na to ogromną ochotę, jest małym uparciuszkiem i nie da się go odesłać z kwitkiem. Za wszelkie czułości odwdzięcza się bardzo głośnym mruczeniem.

Przyszywana ciocia naszego Tamu wyśledziła ostatnio, że tylko jedna literka różni jego imię od imienia jednego z najsłynniejszych kotów świata, od którego wywodzi się popularny maneki-neko machający łapką.
Najbardziej znana z legend głosi, że dawno, dawno temu, pewien mnich podupadającej tokijskiej świątyni, przygarnął bezdomnego kota i nazwał go Tama czyli Kulka . Opiekował się kotem jak długo mógł, jednak gdy w końcu zabrakło pożywienia, kot musiał zadbać o siebie. Ruszył więc w drogę w poszukiwaniu posiłku. Traf chciał, że na swej drodze napotkał seniora rodu Ii Naosuke wraz ze świtą. Ludzie szukali schronienia przed nadciągającą burzą. Kot, który akurat beztrosko oddawał się toalecie w pobliżu świątyni, przyciągnął uwagę podróżnych, bo myjąc łapką głowę wyglądał jakby przywoływał ich do siebie (japoński gest wygląda odwrotnie niż nasz). Kiedy ruszyli w jego stronę, w drzewo pod, którym stali, uderzył piorun. Tama zaprowadził wszystkich do świątyni a Ii Naosuke z wdzięczności przywrócił jej dawną świetność. Mnichom i kotu już nigdy niczego nie brakowało. Świątynia Gōtoku-ji istnieje po dziś dzień i znajdują się tam setki figurek maneki-neko, które według Japończyków przynoszą szczęście, zdrowie i dostatek.
Jesteśmy pewni, że nasz Tamu też przyniesie wielkie szczęście swemu przyszłemu domowi. Może to dziś kogoś przywoła?

Dla Tamu szukamy domu, do którego będzie się mógł przeprowadzić z Wezuwiuszem lub kimś z przyjaciół albo takiego, w którym mieszka już przynajmniej jeden koci rezydent.

Tamu szuka domu niewychodzącego z pełnymi zabezpieczeniami (balkon/okna - nawet jeśli są rzadko otwierane).

Umaszczenie: biało-czarne
Urodzony: ok. 02.03.2018
Odrobaczenie: tak
Szczepienie: tak
Testy Felv: ujemne
Testy FIV: ujemne
Sterylizacja: tak
Kuweta: tak
Książeczka zdrowia: tak
Czip: tak
Do domu z dziećmi: tak, ale starszymi
Relacje z kotami: przyjazne, nie nadaje się na jedynaka
Relacje z psami: nie sprawdzono

Więcej zdjęć:
https://www.facebook.com/pg/DTKociaLapka/photos/?tab=album&album_id=796798850511321

https://kocialapka.org.pl/koty/tamu/

WAŻNE!
Zanim skontaktujesz się z nami, zapoznaj się z umową adopcyjną i warunkami adopcji:
http://kocialapka.org.pl/adoptuj/zasady-adopcji

Kontakt w sprawie adopcji:
505 736 044 lub 505 736 046 , jeżeli nie możemy odebrać, prosimy o sms lub maila.

Bardzo prosimy o wypełnieni ankiety adopcyjnej:
http://kocialapka.org.pl/adoptuj/ankieta/

Na ankiety staramy się odpowiadać w ciągu kilku dni. Jednak zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z osobami, które spełniają nasze oczekiwania adopcyjne.

Informacje

Ogłoszenie dodane 05 października 2020 o 14:40
Odświeżone 02 czerwca 2022 o 08:22
Wyświetlane do 02 lipca 2022

Kategoria: Koty Koty do adopcji

ID ogłoszenia: 409
Liczba osób obserwujących: 0
Liczba wyświetleń: ponad 15000

To ogłoszenie jest niezgodne z regulaminem? Zgłoś do moderatora